DZIECKO, Z ŻYCIA WZIĘTE

Być szczęśliwą matką

Matki, mateczki, mamusie. Kobiety wszystko wiedząc i kobiety nic nie wiedzące. Te, które posiadają wiedzę na każdy temat i te, które żyją w wiecznym strachu. Matki i nie matki, które znają się na dzieciach. Każdych: Twoich, moich i jej. Uwielbiam te matki, które oceniają mnie za każdą rzecz, która zrobię i nie zrobię. A młode matki ( takim mianem określa się matki z krótkim stażem) wiecie co czują? Strach i wieczne poczucie winy, bo przecież nie są perfekcyjne. Perfekcyjne czyli jakie? Takie jak wyobrażają to sobie inne matki i nie matki, które oskarżają Cię o krzywdzenie swojego dziecka. A dlaczego? Bo:

  1. Rozszerzają dietę zbyt wcześnie
  2. Podają słoiczki zamiast gotować samemu najlepiej to 5 posiłków do wyboru
  3. Dają chrupki kukurydziane
  4. Dają słodycze
  5. Nie karmią piersią do 18 roku życia ( przesadziłam?)
  6. Nie ubierają skarpetek, czapeczki, kurtki zimowej latem (przecież jest tylko 15º)
  7. Dają klapsy (przemoc w rodzinie -totalna patola)
  8. Nie wymieniły wszystkich stołów na okrągłe bez rogów
  9. Nie zlikwidowały schodów – dobra tu wystarczą tylko bramki
  10. No i te nieszczęsne szczepionki, które powodują gównoburzę jak tylko padnie słowo szczepionka.
A fora dla matek? Haha. Zadanie tam pytania to jak strzelenie sobie w kolano albo w oba. Tam tylko czyhają te sfrustrowane matki, które mają dość dzisiejszego dnia albo całego życia i pragną tylko rozładować swój gniew na biednej matce, która nie jest tak „idealna” jak one.
Kobieto jak masz pytanie to spytaj matki, siostry, koleżanki. Poczytaj w internecie na jakiejś stronie prowadzonej przez specjalistę, spytaj lekarza. Nigdy nie pytaj na forach i zachowaj te resztki pewności siebie.
Ja to w ogóle uwielbiam te matki, które na siłę wciskają Tobie swoje zdanie, absolutnie nie wolno ci mieć innego zdania bo Cię zdepta z ziemią. A najbardziej uwielbiam matki, które matkami nie są ale wiedza bo ich siostry, ciotka, koleżanka dziecko ma i ona wie. Te są najlepsze.
Matka matce wilkiem.
Wyobraźcie sobie, że kiedyś usłyszałam od innej matki, że moje dziecko jest wytresowane – dokładnie takie słowo padło, a tylko dlatego, że moje dziecko mnie słucha bez krzyczenia i szarpania. Szok.
Często słyszę, że jesteśmy nie odpowiedzialni bo nie mamy w domu bramek i w dodatku nauczyliśmy Roberta chodzić po schodach. Rodzice samo zło! Pozwalamy również dziecku chodzić samo po korytarzu bez smyczy i bez szarpania go za rękę.
Nie mamy bramek i mieć nie będziemy, a wiecie dlaczego? Nasze dziecko nigdy nie interesowało się schodami, dopiero gdy na starym mieszkaniu zamontowaliśmy bramki Robert zaczął się na nią rzucać. To wydawało mi się bardziej niebezpieczne niż jego brak zainteresowania schodami.
Gdy mój mąż uczył chodzić Roberta po schodach byłam przerażona. Wiedziałam, że od tego czasu będzie chciał to robić sam, ale wystarczyło tłumaczenie, dużo tłumaczenia i pilnowanie a nasz syn sam na schody nie wejdzie. Nie oszukujmy się, doskonale to wiemy, że dzieci maja różne pomysły i wiemy że jak będzie chciał wspiąć się na góre to znajdzie sposób żeby to zrobić z bramka czy bez niej, a wtedy lepiej aby zrobił to umiejętnie niż uczył się sam. Takie jest nasze zdanie. A spaść może każdy nawet my dorośli dlatego uważamy i tego uczymy naszego dziecka.
Zyskałam miano złej matki również dlatego, że na macierzyńskim byłam tylko 16 tygodni ( tyle wynosi macierzyński w Holandii). Jak mogłam zostawić 3 miesięcznego maluszka bez matki. A no mogłam. Teraz przynajmniej nie wiesza mi się na nodze gdy idę do toalety.
Wiec kochana matko…
Wiec kochana matko słuchaj swojej intuicji, bo nie ważne co zrobisz i tak będziesz osadzana i tak znajdą się inne matki i nie matki, które będą wiedziały lepiej.

Chcesz zaszczepić swoje dziecko – zaszczep, chcesz wcześnie rozszerzyć diete – zrob to, nie chcesz karmić piersią – nie karm. Przecież tu chodzi o to żeby być szczęśliwą, bez ciągłego poczucia winy. Pamiętaj, że nikt nie odda nam tych chwil, które przegapimy przez ciągłe zadręczanie się. W tym całym cyrku chodzi o to żeby twoje dziecko było szczęśliwe. Ty kochana mamo wiesz najlepiej co uszczęśliwia Twoje dziecko i co jest dla niego najlepsze. I zapamiętaj SZCZĘŚLIWA MAMA TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO!!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *