Z ŻYCIA WZIĘTE

Winna matka

Dlaczego matka odczuwa tak silną potrzebę tłumaczenia się?

 • Dlaczego jej dom nie lśni czystością tak jak perfekcyjny dom w Perfekcyjnej Pani Domu?
 • Dlaczego nie ugotowała dwudaniowego obiadu, tylko zupę?
 • Dlaczego jej dziecko ma brudną koszulkę?

Dlaczego kobieta nie potrafi po prostu wrzucić na luz? Ojciec zostaje w domu sam z dziećmi, potrafimy zadzwonić tysiąc razy, aby upewnić się, czy wszystko jest dobrze, czy dziecko zjadło i czy pampers trzyma się jeszcze sam, czy już pląta się dziecku między nogami.

Dlaczego kobieta czuję się w obowiązku zwracać uwagę na to co mąż robi? Ponieważ jego błędy są jej błędami. To ona jest rozliczana przed światem za każdą wtopę męża: teściowa, sąsiadka, nauczycielka, koleżanka, własna matka, a nawet przypadkowa osoba spotkana na ulicy, spyta ” gdzie jest matka tego dziecka?”, a nie „dlaczego ojciec tego nie zrobił?”.

Brudne okna, podłoga, sterta naczyń, mrożona pizza na obiad, pognieciona koszulka – jedno stwierdzenie – leniwa baba. O ojcu nikt złego słowa nie powie. Za wszystko odpowiedzialna jest matka.

Poprzeczka została nam zawieszona tak wysoko, że ciężko ją sięgnąć nawet na obcasach.

Na obcasach? Przecież matka przy tym wszystkim musi być zadbana, w końcu jest też kobietą.

 • Wydepilowane nogi
 • Idealnie ułożone włosy
 • Perfekcyjny makijaż
 • Przedłużone rzęsy
 • Codzienne nawilżanie twarzy
 • Maseczka minimum 2 razy w tygodniu
 • Idealnie gładkie pięty
 • Wysportowane (ćwiczenia minimum 4 razy w tygodniu)

Mamy się rozwijać zawodowo, być najlepsze, najbardziej pilne i dyspozycyjne. Mieć hobby i pasje.

Czy ktoś nazwał Cię wspaniałą żoną bo zrobiłaś pranie? Wspaniałą gospodynią domową bo umyłaś podłogi? Cudowną matką, bo przewijasz dziecko? Dobrym pracownikiem bo pracujesz na pełen etat?

Być ojcem jest dużo łatwiejsze. Każda czynność mężczyzn związana z domem, dziećmi wzbudza zachwyt: zabranie dziecka na spacer, zmiana pampersa, wstanie w nocy, nakarmienie potomka chociażby w maku frytkami, wspólna zabawa. Wstawienie naczyń do zmywarki zasługuje na miano MĘŻCZYZNY ROKU.

Ojciec, który bawi się lalkami z córką zasługuje na owacje na stojąco, a matka, która bawi się autkami z synem – to jest normalne.

Matka powinna wiedzieć wszystko o alergiach, gotować zdrowo bez cukru, glutenu i laktozy, znać składy wszystkich kosmetyków dziecięcych. Znać się na medycynie ogólnej, medycynie naturalnej (czosnek z mlekiem czy syrop z cebuli). Jednocześnie pamiętać o mężu, przecież może znaleźć sobie inną.

Kobieta XXI wieku, której partner zmieni pampersa dziecku, wyrzuci śmieci, czy zrobi obiad słyszy „ale masz wspaniałego męża”. A czy ktoś kiedyś pogratulował Twojemu mężczyźnie wspaniałej kobiety, bo posprzątaś dom i nakarmiłaś dziecko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *