KOBIETA I MĘŻCZYZNA

Dlaczego dziewczyny kochają mięśniaków, a kobiety tych panów z brzuszkami.

Każda dziewczyna marzy o przystojnym, dobrze zbudowanym chłopaku, którego będą jej zazdrościły koleżanki. O inteligentnym facecie, który będzie prawdziwym twardzielem. Takim którym będzie mogła pochwalić się światu.

To obraz, który wbija nam tv w głowy.

Niestety w rzeczywistości jedno nie idzie w parze z drugim. Oczywiście, na pierwszy rzut oka, każdy jest twardzielem. Zresztą, który facet przyzna się do tego, że boi się awantur i bójek. Na starcie byłby „spalony” u dziewczyny.

Dziewczyny uwielbiają takich przystojniaków, którzy są silni, dobrze zbudowani i zadbani. Jednak z czasem okazuje się, że ten mięśniak żeby mieć to wysportowane ciało, którym tak chętnie się chwali, musi poświęcać dużo czasu tylko sobie, chodzić na siłownię i ćwiczyć. Oczywiście przez to ma mniej czasu dla niej. To z czasem zaczyna być uciążliwe, bo taka dziewczyna zaczyna odczuwać, że on kocha bardziej siebie niż ją, że zdecydowanie bardziej skupia się na sobie, a ona jest dodatkiem.

Z czasem zaczyna zauważać, że jej wymarzony chłopak poświęca więcej czasu na ułożenie włosów, niż ona sama. Po za tym częściej chodzi do fryzjera, spędza więcej czasu w łazience, no i przebiera się częściej, nie wiedząc, którą stylizacje wybrać.

Na domiar złego okazuje się, że on nie radzi sobie z połową najprostrzych czynności (lub wgl nie chce sobie radzić), nie umie naostrzyć noża, wkręcić śrubki ani zawiesić obrazu. No i tak naprawde, użala się nad soba więcej niż twoja najlepsza przyjaciółka, tylko po to aby słyszeć więcej komplementów. Słabo też radzi sobie z najprostrzymi emocjami, (np. z krytyką) więc służysz mu za matkę która ociera łzy. A jego jedynym zadaniem w domu jest podniesienie nóg abyś ty mogła posprzątać.

Każda dziewczyna – kobieta chcę być w związku tą piękną stroną, która w razie potrzeby może się wypłakać w silne męskie ramię. To ona ma się stroić i „marnowac czas” przed lustrem. On ma być tą silną stroną, która ma ten dystans do życia, facetem który potrafii się wzruszyć i być romantyczny, lecz ma też umieć bronić swoich zasad i swojej dziewczyny.

Kobiety potrzebują mężczyzny. Nie po to aby się nim chwalić. Facet ma być oparciem dla kobiety, najlepszym przyjacielem. My, kobiety, potrzebujemy silnego męskiego ramienia na którym będziemy mogły się złapać w razie potrzeby. Pragniemy również kogoś, kto będzie potrafił naprawić cieknący kran w kuchni. Kogoś, kto uzupełni nas, z kim stworzymy „zgrany duet”. Kogoś, kto przyniesie nam kwiatka, powie „kocham Cię” i wymieni spaloną żarówkę w aucie. Mężczyzny, który nie będzie się skupiał tylko i wyłącznie na sobie, ale takiego dla którego będziemy równie ważne.

Ostatnio czytałam na pewnym forum, że prawdziwy mężczyzna powinien umieć obsłużyć wiertarkę i wkrętarkę. Czytając komentarze byłam w szoku ponieważ panowie i owszem zgadzali się z postem głównym ale Panie często pisały, że nie koniecznie.

Jako dziewczyna też tak myślałam. Liczył się przedewszystkim wygląd. Dzisiaj wiem, że dobry wygląd to tylko dodatek najważniejsze jest „środek” człowieka, jego charakter i podejście do życia.

A co dla Was się liczy u mężczyzny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *