INSPIRACJE, Z ŻYCIA WZIĘTE

Czy instagram się jeszcze opłaca?

Instagram to bardzo przydatne i pomocne narzędzie reklamowe dla wielu firm i sklepów, jest również bardzo przydatne przy tworzeniu własnej marki.  Pomaga dotrzeć do klienta oraz zaprezentować produkt. Instagram jest miejscem wielu inspiracji oraz informacji ale bywa też miejscem treści zbędnej, często rzeczywistości przekolorowanej oraz pożeraczem czasu.

Ostatnie lata pokazały (szczególnie ostatni rok), że ludzie postawili większy nacisk na pokazanie prawdziwego życia, tego gdzie matka nie ogarnia, dziecko płacze, kobieta ma problemy ze skórą, każdy miewa gorsze dni… Wręcz mogłabym powiedzieć, że to wszystko stało się modne. Ujawnianie publicznie swoich niedoskonałości, swoich wad. To działa – dzięki takiemu szczeremu wizerunkowi jest odbiorcy lepiej, ponieważ nie tylko my nie jesteśmy nie idealni ale również ta osoba po drugiej stronie. Dzięki temu lepiej odbieramy innych ludzi, ponieważ możemy utożsamić się z tą osobą. Modne stało się również płakanie na instastory. Tak brzmi źle ale tak jest. Instastory to bardzo ważne narzędzie, jest zdecydowanie chętniej oglądane niż same posty. To właśnie tam widzimy prawdziwego człowieka, tego nie idealnego. Zdjęcia można obrobić ale instastory nie. Na instagramie bardzo dużo mówi się o szczerości, pokazywaniu prawdziwego życia, ale pamiętajmy, że mówimy tylko to co chcemy powiedzieć. To wszystko to namiastka prawdziwego życia. Nigdy nie zobaczymy tam 100% drugiego człowieka. Nigdy nie zobaczymy całego dnia drugiego człowieka, bo to nie realne, po za tym bądźmy szczerzy – kogo to obchodzi.

Nie wiem czy ktoś z Was zauważył ale nikt nie mówi o tym, że właśnie pokłócił się z mężem albo, że brak mu pieniędzy na opłaty. To są tematy, których się nie porusza publicznie. Ja się z tym zgadzam. Dlatego pamiętajmy, że ludzie na instagramie są szczerzy ale tylko częściowo. Pokazują tylko wybiórczą prawdę i szczerość. A gdy patrzymy na jakąś parę która nigdy się nie kłóci to pamiętaj – to tylko instagram i on też ma swoje tematy tabu, ponieważ ludzie je mają, a przynajmniej dla obcych sobie osób. Ludzie lubią narzekać, taki urok naszej natury albo raczej złe nawyki. Lubimy również się chwalić tymi dobrymi momentami. Lubimy, a raczej wolimy zostawić też pewne sprawy dla siebie. I to właśnie nazywa się równowaga w internecie.

Prowadzenie konta na instagramie można nazwać pracą. To bardzo czasochłonne zajęcie. Zdjęcia, opisy, instastory, zaplanowanie tematów, trafienie w gust czytelnika to wszystko wymaga czasu i pracy. Nic nie przychodzi samo i bez pracy. Ostatnio mam wrażenie, że na instagramie powoli znikają blogi, ludzie są mniej aktywni, a przede wszystkim mniej chętni do tworzenia, a to wszystko wynika z braku szybkiego efektu. Ludzie tracą cierpliwość, a z racji dużej konkurencji bardzo ciężko zdobyć czytelnika – odbiorcę.  Aby ludzie docenili to co robisz trzeba naprawdę robić coś innego, coś czego jest mało. A to w dzisiejszych czasach naprawdę trudne, ponieważ tak bardzo pragniemy rozwoju, że powoli stajemy się specjalistami w każdym temacie, a w internecie można znaleść wszystko.

Na topie teraz są sprecyzowane tematycznie blogi. Ludzie szukają inspiracji, motywacji do działania oraz gotowych recept na wszystko aby ułatwić sobie maksymalnie życie. Nikt nie chce cały dzień patrzeć na umęczonych życiem ludzi, którzy zmagają się z codziennymi problemami, ponieważ ludzie wyłączając telefony wracają do swojego życia w którym muszą zmagać się ze swoimi problemami, dlatego tak cenna jest teraz motywacja, bo właśnie tego ludzie potrzebują.

Każdy z nas pragnie akceptacji i zrozumienia. Ale w internecie szukamy również uśmiechu i oderwania od rzeczywistości, dlatego tak modny ostatnio stał się tik tok. Świat pędzi do przodu, a my nauczyliśmy się zaspokajać swoje potrzeby. Instagram nie wątpliwie jest bardzo pomocnym narzędziem promocyjnym. Są ludzie którzy na nim zarabiają. Wciąż jest to platforma, która nie wątpliwie inspiruje i daje możliwość poznania wielu ludzi, pomaga w rozwoju pasji i pozwala dzielić się nam naszymi przemyśleniami oraz pomysłami. Jedno jest pewne prowadzenie konta na instagramie jest z pewnością czasochłonnym zajęciem, nie zawsze zapewnia upragniony odbiór. A samo korzystanie z instagrama jest pożeraczem czasu twórcy jak i konsumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *